top of page

Müslin Kumaş Nedir ?

Müslin düz dokuma bir pamuklu kumaş tipi. Çok şeffaf ince dokumalardan kaba dokumalara kadar birçok farklı kalınlıkta üretilirler. Genelde düz renktir. Adını ilk üretildiği yer olan Irak'taki Musul şehrinden alır. Arapça'da Musullu/Musul işi anlamına gelen musuli sözcüğü köken olarak gösterilebilir.

Zamanın ve Medeniyetlerin test ettiği Müslin kumaşlar; saf, yumuşak, dayanıklı, nefes alır, nazik ve kullanışlı olma özellikleriyle bebek giyimde kullanılan en mükemmel dokumadır.


Müslin seyrek dokunan, bu sayede de havayı geçiren bir yapıya sahip. Nefes aldığı için bebekleri terletmiyor. Bu da müslin örtüleri bebeklerin kundaklanması için Mısırlılardan beri en ideal hale getiriyor. Müslin kumaşlar bilimsel olarak bebekler için hem fiziki hem de mental olarak rahatlık sağladığı yönünde. Üstelik rahat uyku için de en ideal kumaştır.


Peki TRN Collection müslinlerinin diğer müslinlerden ayıran özellik nedir ?

Her müslin yumuşak değildir. Bazı müslinler o kadar serttir ki pamuktan üretilmediğini düşünebilirsiniz. Çok Yumuşak Müslinler de kolaylıkla tüylenme yapabilir. TRN Collection olarak sizin için hem çok yumuşak hem de uzun zaman gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz tüylenme yapmayan en güzel müslini seçtik. Pamuklarımız en doğal tarlalardan sizin için özenle seçildi güvenli ellerde dokundu. Bu sayede bebekler mutlu, aileler mutlu ve tabii ki biz de mutluyuz.

Siz de mutluluğunuzu instagram adresimizden bizimle paylaşın.


Sağlıkla Kalın, Hoşçakalın
5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page