top of page

Keten Kumaş Bebekler için Uygun mu ?

Keten en eski kültür bitkilerindendir. Mısır'da M.Ö. 4. yüzyılda keten yetiştirildiği, mabetler ve mezarlar üzerine yapılan resimlerden anlaşılmıştır. Keten, 4000-5000 yıldan beri Yakın Doğu ve Akdeniz bölgelerinde lifi ve tohumları için yetiştirilmekte; dünyanın pek çok yerinde üretilmektedir.Keten, keten bitkisinin sapından yapılan elyaflı bir kumaş türüdür. Her mevsim kullanılmasına rağmen terletmeyen yapısı ile özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan keten elbiseler, keten bitkisinin liflerinden elde edilmektedir. Yapısı pamuk lifine benzemektedir, doğaldır ve alerjik değildir ancak görece sert bir tutumu vardır. İnsanlığın elbise malzemesi kullanıldığı bilinen ilk kumaş türü olan keten kumaşlar, tekstil sektörü için vazgeçilmezlerden biridir. Keten kumaş; halı, perde, çarşaf, örtü, halat, dekor ürünleri, kaliteli kağıt gibi giyim harici pek çok eşyada da kullanılmaktadır.


Ketenin en büyük faydalarından birinin tamamen anti-bakteriyel olduğunu unutamayız. Bu, zararlı bakterilerin ve diğer mikropların ince ve sıkı dokunmuş lifler içinde hayatta kalmakta zorlandıkları ve ketenleri çok arzu edilen bir kumaş haline getirdiği anlamına gelir.


TRN Collection Ketenlerinin Farkı Nedir ?


Pamuk - Keten karışımı kumaş kullanmaktayız. Ketenin sert yapısını pamukla yumuşatıp bebekleriniz için uygun hale getiriyoruz. Böylelikle hem yumuşak hem antibakteriyel hem de çok şık bir kumaş elde etmiş oluyoruz. Bebekleriniz de kumaşlarımızın içinde hem sağlıklı hem de çok şık duruyorlar. TRN ailesi olarak bebek sağlığını ön plana koyarak şıklık prensibiyle üretiyoruz.


Mutlu bebekler, mutlu aileler ve mutlu bir TRN Collection.


Mutluluğunuzu bizimle sosyal medya üzerinden paylaşmayı unutmayın.


Hoşçakalın, Sağlıkla Kalın..
2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page